19 maja 2014
Sklep BEZGLUTEK Ilona Skucha
5% rabatu na produkty zdrowej żywności
Produkty bezglutenowe sprzedawane w sklepie zalecane są dla osób chorujących na Celiakię, mających alergię na pszenicę, albo nadwrażliwość na gluten. Celiakia – jest chorobą trzewną, wywołaną nieprawidłową reakcją organizmu na spożywanie glutenu. Działający toksycznie gluten prowadzi do zaniku kosmków jelita cienkiego, maleńkich wypustek błony śluzowej, które zwiększają jego powierzchnię i są odpowiedzialne za wchłanianie składników odżywczych. W efekcie toksycznego działania glutenu wchłanianie pokarmu jest upośledzone, co prowadzi do niedożywienia organizmu. Występujące rodzaje celiakii:
– jawna, która powoduje charakterystyczne objawy m.in. biegunki, utratę masy ciała
– niema – objawy występują tylko w błonie śluzowej jelita cienkiego i zwykle nie towarzyszą im cechy uznane za typowe dla formy jawnej
– utajona – o tej postaci choroby mówić możemy wówczas, gdy we krwi pacjenta z prawidłowym obrazem jelita stwierdza się obecność przeciwciał antyendomysjalnych (IgAEmA), mogących świadczyć o zaniku kosmków w przyszłości
– skórna postać celiakii tj. choroba Dühringa, objawia się poprzez powstanie pęcherzyków skórnych.
Jedyną metodą leczenia celiakii jest stosowanie przez całe życie diety bezglutenowej.
Alergia na gluten jest alergią pokarmową, ma objawy uczulenia na to białko. Nadwrażliwość na gluten to te przypadki nietolerancji glutenu, w których w oparciu o badania diagnostyczne wykluczono celiakię (negatywny wynik przeciwciał) oraz alergię na pszenicę (brak podwyższonego poziomu IgE) oraz w których praktycznie brak jest zaniku kosmków jelitowych, a pomimo tego spożycie glutenu powoduje niepożądane objawy u pacjenta.
Dieta niskobiałkowa stosowana jest dla chorych na fenyloketonurię oraz mających alergię na mleko. Fenyloketonuria – jest to choroba, w której występuje nieprawidłowa przemiana w organizmie chorego jednego z elementarnych składników odżywczych białka, aminokwasu – fenyloalaniny. Gromadząca się w nadmiarze fenyloalanina uszkadza organizm dziecka, a w szczególności jego centralny układ nerwowy (mózg), prowadząc do upośledzenia umysłowego.
W produktach niskobiałkowych poziom białka nie może przekracza 1g/100g produktu (fenyloalanina do 50 mg/100g produktu). Dlatego żywność bogata w białko m.in. mięso, nabiał musi być wyeliminowana z menu chorych.
Asortyment produktów bezglutenowych i niskobiałkowych obejmuje: wyroby piekarnicze (chleby, bułki, rogale,); mąki, koncentraty; cukiernicze (ciastka kruche, wafle, markizy, herbatniki, babki, kokosanki, delicje, biszkopty) mąki, panierki; zupki, sosy; wędliny bezglutenowe; garmażerie (pierogi, pyzy, spody do pizzy)
Zapraszam do skorzystania z oferty mojego sklepu.
Produkty bezglutenowe i niskobiałkowe są najwyższej jakości.
Sklep BEZGLUTEK
tel. 534 277 442
Godziny otwarcia: Pn.-pt.: 9:00-18:00 Sob. 10:00-14:00
www.sklepbezglutek.pl