Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Partnerzy miejscy

14 marca 2018

Muzeum Historii Katowic Dział Teatralno-Filmowy

logo_partner_mhkUdzielane zniżki:
zgodnie z informacją Muzeum, Instytucja zapewnia uczestnikom programu „Aktywni Seniorzy” zniżkę w wysokości 50% cen biletów. Założenia programu są realizowane na podstawie zarządzenia nr 41/2013 Dyrektora Muzeum.

Opis działalności:
Od 19 listopada 2011 r. w Oddziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic przy ul. Kopernika 11 jest czynna ekspozycja stała pt. „Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków”. Wystawa znajdująca się w byłym mieszkaniu tej niezwykłej pary ukazuje zarówno ich życie artystyczne, jak i prywatne. Można tu oglądać projekty wybitnej scenograf i kostiumolog Barbary Ptak oraz same kostiumy i dokumentację fotograficzną z realizacji przedstawień. Oprócz tego ukazujemy drogę twórczą Stanisława Ptaka – znakomitego aktora i śpiewaka, człowieka o wielkim talencie, sercu i charyzmie. Całości dopełniają liczne fotografie i pamiątki z ich życia prywatnego i rodzinnego, otrzymane nagrody i wyróżnienia oraz wiele innych ciekawostek zgromadzonych przez lata przez ową parę wybitnych artystów.
Atmosfera sztuki, echa licznych dyskusji artystycznych i towarzyskich, które się w tym miejscu odbywały, wciąż są tu obecne, zapisane w ścianach, przedmiotach, nieomalże fizycznie wyczuwalne.
GALERIA pod 11 to nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń wystawowa przeznaczona na wystawy zmienne oraz inne wydarzenia kulturalne: projekcje filmowe, prezentacje małych form teatralnych, spektakle i koncerty kameralne, sesje naukowe. Od stycznia 2013 roku odbywają się tu regularnie różnego typu wydarzenia, których oferta stale się rozszerza.

Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic

ul. Kopernika 11, Katowice
tel: 32 745 17 28, 514 499 614

Muzeum czynne dla zwiedzających:
wtorek……………………. 11.00 – 16.00
środa, czwartek, piątek… 11.00 – 15.00
pozostałe dni…………….. nieczynne

Zwiedzanie w innych godzinach możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Ceny biletów wstępu:
normalny 10,00 zł
ulgowy 5,00 zł
rodzinny 15,00 zł
oprowadzanie 25,00 zł
lekcja muzealna 32,00 zł
zajęcia warsztatowe:
– uczestnik indywidualny 5 zł
– uczestnik w grupie 5 zł
wstęp we wtorki bezpłatny