Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Partnerzy miejscy

30 kwietnia 2014

Miejska Biblioteka Publiczna

logo_partner_mbbUdzielane zniżki:
zgodnie z informacją Dyrektor Instytucji, Biblioteka nie pobiera opłat za korzystanie ze zbiorów, udział w imprezach kulturalnych i innych zajęciach.

Opis działalności:
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach jest samorządową instytucją kultury, która działa na terenie Katowic od maja 1945 r.
Biblioteka to: 35 filii, prawie milion książek, ponad 70.000 czytelników. Biblioteka gromadzi i udostępnia materiały ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników: książki popularnonaukowe, literaturę piękną, zbiory specjalne, w tym audiobooki oraz programy multimedialne. Biblioteka na bieżąco uzupełnia zbiory i dba szczególnie o zakup nowych tytułów oraz książek nagradzanych i docenianych. Biblioteka organizuje różne przedsięwzięcia kulturalne cieszące się uznaniem mieszkańców miasta, a swoją ofertę kulturalno – edukacyjną kieruje do wszystkich grup wiekowych: Dzieciom polecamy pomysłowo realizowane zajęcia edukacyjne. Najmłodszym proponujemy Bajkę z…ciastkiem – głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, starsze dzieci zapraszamy na warsztaty czytelnicze, spotkania autorskie i zajęcia w czasie wolnym od nauki.
Dla młodzieży organizujemy konkursy literackie, gry miejskie oraz dyskusyjne kluby młodzieżowe.
Dorosłych zapraszamy na spotkania z ludźmi pióra – pisarzami, poetami, dziennikarzami; wieczory z pasjonatami i podróżnikami.

Kontakt:
http://www.mbp.katowice.pl