Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Centrum Spotkań Seniorów

Jesienna edycja 2022

 

 

 

 

Drodzy Seniorzy!

8 czerwca zakończyła się wiosenna edycja spotkań w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Poniedziałki Teatralne, florystyka, zajęcia plastyczne i spotkania z grami planszowymi wrócą po wakacjach 🙂 Wypatrujcie harmonogramu jesiennych spotkań, zaglądajcie na naszą stronę na FB.

Zajęcia będą odbywać się w Siedzibie Teatru Bez Sceny i Stowarzyszenia FAMI.LOCK, przy ul. 3 Maja 11a w Katowicach (tam, gdzie mieścił się Punkt Konsultacyjny Aktywnych Seniorów 60+).

Zajęcia odbywają się w tzw. reżimie sanitarnym.

Zapisów można dokonać:

  • mailowo pod adresem teatrbezsceny@gmail.com
  • telefoniczne pod nr 502 268 497 / 602 442 707

Warunki uczestnictwa:

– Uczestnik musi mieć skończone minimum 60 lat oraz być mieszkańcem Katowic

– Zapisy na zajęcia odbywają się według harmonogramu, dostępnego na stronie internetowej i w materiałach promocyjnych.

– Jedna osoba może zapisać siebie oraz jedną dodatkową osobę spełniającą warunki uczestnictwa.

– Ilość miejsc na wydarzenia organizowane w ramach Centrum Spotkań jest ograniczona i uzależniona od rodzaju zajęć.

– Zapisów można dokonać: osobiście w Punkcie Konsultacyjnym Aktywni Seniorzy 60+ lub mailowo; zgodnie z harmonogramem. Zgłoszenia telefoniczne i SMS nie będą brane pod uwagę. Zapisy droga elektroniczną wysłane przed ustalonym przez organizatora terminem nie będą rozpatrywane. Pula miejsc przeznaczonych do rezerwacji mailowej i osobistej jest ustalona przez organizatora.


Pracowity Listopad

Listopad w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta upłynął bardzo pracowicie.

wiecej

 


Środa nad planszą

10 kwietnia Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta gościło grono wielbicielek gier planszowych.

wiecej


Rozpoczęcie wiosennej edycji zajęć w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

1 kwietnia rozpoczęliśmy nową edycję spotkań realizowanych w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Cykl zainaugurowaliśmy Poniedziałkiem Teatralnym, podczas którego odbyły się dwa pokazy spektaklu Ingmara Villqista pt. „Oskar I Ruth”.

wiecej


Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z Teatrem, które odbędzie się 1 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 12.00 oraz 17.00 (na tę godzinę pula miejsc została wyczerpana).

Wystawiona zostanie sztuka Ingmara Villqista „Oskar i Ruth”.

Zapisów można dokonać:

mailowo pod adresem: teatrbezsceny@gmail.com
telefonicznie: 502 268 497 w godzinach pracy Punktu Konsultacyjnego
osobiście: w godzinach pracy Punktu Konsultacyjnego

Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna osoba może zapisać siebie + jedną osobę.
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest ukończenie min. 60 lat oraz zameldowanie w Katowicach.


 

Świąteczne Życzenia

Stowarzyszenie FAMI.LOCK chce złożyć wszystkim Seniorom najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. 12 grudnia zakończyliśmy jesienną edycję działania Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej


Świąteczny nastrój w Centrum Spotkań

12 grudnia w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta odbyły się warsztaty florystyczne.  Uczestniczki z wielką wprawą i fantazją zabrały się do wykonania świątecznych stroików, które wkrótce będą mogły ozdobić ich świąteczne stoły.

wiecej


 

Czas rozpocząć świąteczne przygotowania.. 5 grudnia w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta w ruch poszły drewniane łyżki.

wiecej


Centrum Florystyki

24 października Centrum Spotkań Seniorów gościło liczne grono uczestniczek warsztatów florystycznych. Tematem spotkania, ze względu na zbliżające się obchody Święta Zmarłych, były kompozycje nagrobne w postaci palm z żywej zieleni i kwiatów sztucznych.

wiecej


 

Sprawne ręce – sprawny umysł

10 października w Centrum Spotkań Seniorów uczestniczki warsztatów „Sprawne ręce – sprawny umysł” miały ręce pełne roboty, a głowy pełne pomysłów.

wiecej


 

Gry planszowe

 

3 października w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta odbyło się kolejne spotkanie z grami planszowymi. Licznie zgromadzone uczestniczki, pod czujnym okiem słynącego z cierpliwości i zapału do uczenia pana Adama Łuczyńskiego, ćwiczyły swoje umysły, pamięć i koncentrację podczas różnego typu gier planszowych.

wiecej


Sprawne ręce – Sprawny umysł

Zajęcia Sprawne ręce – Sprawny umysł to cykl warsztatów mających na celu pobudzenie kreatywności i trening rąk poprzez różnego rodzaju działania plastyczne. Prowadzone już od kilku sezonów działalności Centrum Spotkań, cieszą się dużą popularnością i przynoszą uczestnikom wiele radości.

wiecej


Spotkanie nad planszą

Gry planszowe są idealnym zajęciem dla osób dbających o kondycję umysłową i kontakty towarzyskie. W środę 19 września w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta po raz kolejny spotkało się grono miłośniczek tej formy spędzania wolnego czasu.

wiecej


Harmonogram zajęć październikowych:

1 października (poniedziałek) godz. 17.00 – Spotkanie z Teatrem
3 października (środa) 11.00 – 14.00 – Gry planszowe
10 października (środa) 11.00 – 14.00 – Warsztat plastyczny „Sprawne ręce, sprawny umysł”
17 października (środa) 11.00 – 14.00 – Spotkanie z cyklu „Ciekawi ludzie”
24 października (środa) 11.00 – 14.00 – Warszta florystyczny (przełożony z 28 listopada)

Zapisy na październikowe zajęcia przyjmujemy od 24 września.


Harmonogram zajęć wrześniowych:

5 września (środa) 11.00 – 14.00 – Gry planszowe
12 września (środa) 11.00 – 14.00 – Spotkanie z cyklu „ciekawi ludzie”
17 września (poniedziałek) godz. 17.00 – spektakl teatralny: Peter Asmussen „Bunt”
19 września (środa) godz. 11.00 – 14.00 – gry planszowe
26 września (środa) godz. 11.00 – 14.00 – warsztat plastyczny „sprawne ręce, sprawny umysł”

 

 


 Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem

W środę 12 września w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta odbyło się spotkanie z cyklu Ciekawi Ludzie.

wiecej


Witamy nowy sezon

5 września rozpoczęliśmy jesienną edycję spotkań w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej


Poniedziałek Teatralny

25 czerwca spektaklem „Oskar i Ruth” zakończyliśmy wiosenną edycję spotkań w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów i spotkań w Siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK oraz widzom Teatru Bez Sceny.

wiecej


 

Centrum Florystyki

Niemal każda środa była okazją do spotkań w Siedzibie  Stowarzyszenia FAMI.LOCK podczas warsztatów florystycznych, plastycznych, spotkań z Ciekawym Człowiekiem i grami planszowymi.

wiecej


Kolobeżka

13 czerwca Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem odbyło się w Parku Kościuszki, a uczestniczki spotkania miały okazję zapoznania się, pod okiem prowadzącego, z jazdą na KOLOBEŻKACH i doskonalenia techniki jazdy.

wiecej


 

Ciekawe zakątki Katowic

Piękna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Dlatego też, zamiast w Siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK , 31 maja spotkanie z Ciekawym Człowiekiem odbyło się w terenie.

wiecej


 

Sprawne ręce

23 maja liczne grono Aktywnych Seniorek uczestniczyło w warsztatach „Sprawne ręce – sprawny umysł”. Panie po raz kolejny udowodniły, że zaangażowanie do pracy rąk i wyobraźni daje znakomite efekty, a Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta jest miejscem, w którym rozkwitają talenty.

wiecej


Talenty kwitną

W środę 16 maja Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta gościło liczne grono uczestniczek warsztatów florystycznych.

wiecej


 

10 maja w Centrum Spotkań

Siedziba Stowarzyszenia FAMI.LOCK jest idealnym miejscem na spędzenie upalnego przedpołudnia. W środę 10 maja przyjemnie chłodne wnętrze Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta przy ulicy 3 Maja 11a gościło liczne grono miłośniczek gier planszowych.

wiecej

 


Wiosenne granie

18 kwietnia Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta po raz kolejny gościło miłośniczki planszówek.

wiecej


 

Sprawne ręce – sprawny umysł

11 kwietnia Centrum Spotkań Seniorów znów gościło liczne grono uczestniczek warsztatów. Tym razem, w ramach cyklu „Sprawne ręce – sprawny umysł” samodzielnie stworzyły ozdobne magnesy, którymi mogą przyozdobić swoje lodówki lub podarować w prezencie.

 

wiecej


 

Spotkanie z Qigong

Uczestniczki Spotkania z Ciekawym Człowiekiem, które odbyło się 4 kwietnia w Centrum Spotkań Seniorów miały okazję zapoznać się z chińską techniką ćwiczeń o nazwie Qigong, Styl Lecącego Żurawia. Medytacja w ruchu jest znana na całym świecie jako forma profilaktyki, pomocnej w utrzymaniu dobrego samopoczucia i sił życiowych, metoda leczenia wielu schorzeń i sposób na ukojenie nerwów.

wiecej


 

 

 

Wiosna się rozpoczęła!

Wraz z początkiem wiosny Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta rozpoczęło nową edycję warsztatów. W najbliższych miesiącach będzie wiele okazji do spotkań, zdobywania nowych umiejętności, doskonalenia się i poznawania ciekawych ludzi.

 

wiecej

 

 


Akcja edukacja

15 listopada w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta było tłoczno i wiele się wydarzyło.. Pojawili się przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i ratownicy medyczni. Celem spotkania było zwiększenie bezpieczeństwa Seniorów w różnych sferach życia.

wiecej


Jesienne gry

W środę 8 listopada w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta można było zapoznać się z nieznanymi dotychczas grami, ćwiczyć koncentrację i pamięć, rozwijać wyobraźnię oraz spędzić czas w miłym towarzystwie podczas kolejnego spotkania z cyklu „Gry Planszowe”.

wiecej


Leśne dziwy

Elfy, wróżki, leśne stwory i bajkowe zwierzęta powstały z typowo jesiennych materiałów podczas spotkania z cyklu „Sprawne ręce- sprawny umysł”, które odbyło się 18 października w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej


 

Jesienny spacer

W środę 11 października, w ramach spotkania z cyklu „Ciekawi Ludzie”, grupa katowickich seniorek wybrała się na wycieczkę po Giszowcu. O tym, jak ciekawą historię ma to miejsce wie doskonale nasz gość – prowadząca spotkanie pani Janina Olejniczak, przewodnik miejski i terenowy z wieloletnim doświadczeniem.

 

wiecej


 

Gramy!

W środę 4 października w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta po raz kolejny odbyło się spotkanie poświęcone grom planszowym. Prowadzący pan Adam Łuczyński jak zawsze zaproponował przybyłym zarówno zapoznanie się z nieznanymi dotychczas grami jak i doskonalenie umiejętności w tych już znajomych.

wiecej


 

 

Pora na gry

Jesienna pogoda znakomicie sprzyja wizytom w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. W środę 20 września pan Adam Łuczyński, doświadczony animator i znawca tematu, poprowadził pierwsze powakacyjne spotkanie poświęcone grom planszowym.

wiecej


Początek

11 września Stowarzyszenie FAMI.LOCK rozpoczęło kolejną edycję spotkań w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta, które odbywają się w Siedzibie Teatru Bez Sceny na ulicy 3 Maja 11a. Otwarcie nowego sezonu było okazją do obejrzenia najnowszego przedstawienia Teatru Bez Sceny, którego premiera odbyła się tuż przed wakacyjną przerwą.

wiecej


 

Pomysły kwitną

7 czerwca w Centrum Spotkań Seniorów odbyły się ostatnie przed wakacyjną przerwą warsztaty florystyczne. Jak zawsze uczestniczki stawiły się w komplecie i – jak zawsze – wyszły ze spotkania niosąc w rękach wykonane przez siebie kompozycje.

wiecej


Nowe ścieżki neuronowe

Gry planszowe to nie bezmyślne rzucanie kostką i przesuwanie pionków. Gry to świetna zabawa i spore intelektualne wyzwanie! Trzeba się uważnie skupić, wysłuchać zasad, bacznie przyglądać się posunięciom innych graczy, analizować, pytać, zapamiętywać, poznawać – nawet jeśli wszystko na początku wydaje się zbyt trudne.

wiecej


Kolażowe koleżanki

Co Państwo na to, by zamiast używania metafory życia jako drogi czy podróży stwierdzić, że „życie jest jak kolaż”, w którego tworzenie każdego dnia – świadomie lub nie – się angażujemy?

wiecej

 


Wiosennie

W Centrum Spotkań Seniorów dobrze wiemy, jak ważne jest działanie w zgodzie z naturą. Naturą ludzką – co czynimy przez stwarzanie naszym Seniorom warunków odpowiednich dla rozwoju wyobraźni, poznawania nowych rzeczy i przebywania wśród sympatycznych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

wiecej

 


FAMI.LOCK i familoki

Wystarczy wejść kilka metrów wgłąb bramy przy ulicy 3 Maja 11, by ozdobione muralem autorstwa Mony Tusz ściany zaprowadziły nas do zakątka kultury i sportu.

wiecej

 


Podróż na Wschód

Bez rysów twarzy – żeby nie przejrzały się w lustrze i nie zajęły swoimi sprawami, zamiast pomagać temu, kto je wykonał. Zrobione bez użycia igły – żeby nie ukłuć losu, który mógłby się przez to rozgniewać.

wiecej

 


Gramy!

Zasady są proste: należy wpisać się na listę chętnych i w odpowiednim dniu stawić się w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul.3 Maja 11a. Pomimo opadów śniegu w środku wiosny, mimo bolącego kolana czy sterty ubrań czekających na wyprasowanie.

wiecej

 


Nastrajamy się świątecznie..

12 kwietnia w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta odbyły się warsztaty florystyczne. Odbyły się – i udowodniły znacznie więcej  niż to, że miło jest się tu spotkać, porozmawiać i nauczyć czegoś nowego.

wiecej

 


Po japońsku, po angielsku..

O tym, jak obudzić listki herbaty przed jej zaparzeniem, albo o tym, że istnieje świetnie komponująca się z mlekiem herbata wędzona, a także wielu innych ciekawostek dowiedzieli się uczestnicy środowego spotkania z ciekawym człowiekiem w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej


Warsztaty „Sprawne ręce – sprawny umysł”

Wraz z nadejściem wiosny kwitnie twórczość w naszym Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. W środę 29 marca odbyły się pierwsze w nowej edycji programu zajęcia z cyklu „Sprawne ręce – sprawny umysł”.

wiecej

 


Centrum Spotkań Seniorów rozpoczęło sezon z grami planszowymi!

W środę, 22 marca odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z planszówkami w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej

 


Marta Fox – spotkanie z ciekawym człowiekiem!

W „Centrum spotkań Seniorów w Centrum Miasta” w ramach cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem” gościliśmy dzisiaj MARTĘ FOX! Znakomita śląska pisarka, poetka, eseistka i felietonistka dzieliła się swoimi wspomnieniami, czytała fragmenty książek i rozmawiała z uczestnikami środowych spotkań. Dziękujemy! Było pięknie, mądrze i wzruszająco!

wiecej

 


Spotkanie z Martą Fox!

Nasze środowe, „Centrum spotkań Seniorów w centrum Katowic” rozpoczyna działania od mocnego uderzenia! Środa, 15 marca godzina 11.00 w Siedzibie przy 3 Maja 11 Spotkanie z pisarką Martą FOX!

wiecej

 


Centrum spotkań Seniorów w Centrum Katowic!

Prezydent Miasta Katowice i Stowarzyszenie FAMI.LOCK – zapraszają!  Ruszamy z drugą edycją naszego „Centrum Spotkań Seniorów” przy 3 Maja 11 w Katowicach. Szczegółowe informacje i zapisy w naszym Punkcie Konsultacyjnym Aktywnych Seniorów 60+

wiecej


Ostatnia środa w Centrum Spotkań Seniorów! WULKANY!

Przypominamy, że w najbliższą środę 14 grudnia od 11.00 – 14.00, w Siedzibie przy 3 Maja 11 w Katowicach odbędzie się ostatnie spotkanie z naszego cyklu „Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta”.

wiecej


Fotorelacja z kolejnego spotkania w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

30 listopada w Siedzibie Stowarzyszenia Fami.Lock – koordynatora „Centrum Spotkań Seniorów”, odbyło się kolejne środowe spotkanie z cyklu „Sprawne ręce – sprawny umysł”. Tym razem Seniorki zajęły się zdobieniem świątecznych pierników.

wiecej


 

Kolejny Poniedziałek Teatralny dla Seniorów za nami! [galeria zdjęć]

Po naszym Poniedziałku Teatralnym dla Seniorów w Centrum Spotkań, odbył się mini wernisaż prac nagrodzonych w familockowym konkursie fotograficznym „Senior w obiektywie i za obiektywem”.

wiecej

 


Zeszłotygodniowe spotkanie w Centrum Spotkań Seniorów [galeria]

Zeszłotygodniowe zajęcia z gier planszowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem! Najstarsza z uczestniczek, 94 letnia pani Helena w skupieniu brała udział we wszystkich rozgrywkach.

wiecej


 

Fotorelacja ze środowych „warsztatów florystycznych”

Jak w każdą środę, od pewnego czasu, w Siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK i Teatru Bez Sceny odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Centrum spotkań seniorów w Centrum Miasta”.

wiecej

 


Miejsce Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – kolejny dzień!

Kolejny dzień w FAMI.LOCK-owym Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Kolejne warsztaty „Sprawne ręce – sprawny umysł”.

wiecej


Gry planszowe w środowym Centrum Spotkań

W Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – kolejny udany dzień z grami planszowymi…Były emocje, były nowe twarze, potem pizza i rozmowy – wszystko według planu! Jest sens! Polecamy! Do połowy grudnia, jeszcze sporo przed nami!

wiecej


Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – środa

Mimo deszczu i przejmującego zimna, nasza wycieczka organizowana w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta, wyruszyła spod muralu Mony Tusz. Było interesująco, Kościół Elżbietanek, Kościół Ewangelicki, ulica Warszawska…

wiecej


Informacja dotycząca najbliższego spotkania w ramach „Centrum Spotkań Seniorów”

Drodzy Seniorzy, informujemy, że w najbliższą środę, 5 października na spotkanie z cyklu „spotkanie z ciekawym człowiekiem” została zaproszona pani Janina Olejniczak – przewodnik miejsko – terenowy.

wiecej


 

Rusza „Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta”! Bezpłatne zajęcia, spotkania i spektakle dla Seniorów.

Miasto Katowice i Stowarzyszenie FAMI.LOCK zapraszają wszystkich katowickich Seniorów do wzięcia udziału w tworzeniu Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta.

wiecej