Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

2 stycznia 2020

Styczeń w Kinoteatrze Rialto. Filmowy Klub Seniora.

dp

12 stycznia | niedziela | 14.30
Dwóch papieży
,
reż. F. Meirelles, Argentyna, USA,
Wielka Brytania, Włochy, 2019, 125 min

„Dwóch papieży” to opowieść ukazująca kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku, rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce) prosi papieża Benedykta XVI (Anthony Hopkins), by pozwolił mu odejść na emeryturę. Wówczas zmagający się ze skandalem i nękany wątpliwościami papież wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Rzymu, by powierzyć mu sekret, który wstrząśnie fundamentami Kościoła. W czasie toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem oraz poczucia winy z przebaczeniem dwaj hierarchowie o bardzo odmiennym spojrzeniu na świat muszą stawić czoło przeszłości i nawiązać nić porozumienia, aby zbudować przyszłość Kościoła, który liczy ponad miliard wiernych na całym świecie. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

 Zwiastun: http://bit.ly/dwochpapiezy-zwiastun


nn

19 stycznia | niedziela | 14.30
Na noże
,
reż. R Johnson, USA, 2019,
130 min

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

z recenzji dla film.org.pl:

Koherentny kryminał Johnsona jest najwyższą próbą tego gatunku ostatnich lat. Rian tworzy własnego bohatera, połączenie Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirota, nie bojąc się układać rozłożonych puzzli w logiczny sposób.

Zwiastun: http://bit.ly/nanoze-zwiastun


 

Rezerwacja biletów: http://bit.ly/bilety_seniorzy lub pod numerem telefonu 32 251-04-31
Bilety: 10 zł (emeryci i renciści), 15 zł (uczniowie i studenci), 18 zł (pozostali)

KINOTEATR RIALTO
ul. Św.Jana 24
40-012 Katowice
http://www.rialto.katowice.pl