Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

4 grudnia 2018

Pokaz najnowszego filmu dokumentalnego Ewy Ewart „Klątwa obfitości”.

6 grudnia, godz. 19.00
Kinoteatr Rialto w Katowicach, ul. Św. Jana 24


Wstęp bezpłatny.


Wejściówki do odebrania w kinie lub rezerwacja online na stronie kina.

Informacje: kontakt@krupagallery.net II +48 691 848 309

Film dokumentalny „Klątwa obfitości” po raz pierwszy odsłania kulisy i dramat nieudanej Inicjatywy Yasuni, z jej daleko idącymi globalnymi i regionalnymi konsekwencjami. Film ujawnia walkę Ekwadoru o pogodzenie ekologicznych ambicji z trudnymi realiami gospodarczymi oraz znaczącymi interesami naftowymi. To dylemat, z jakim dziś zmaga się cały świat. Dramat Narodowego Parku Yasuni, jak w soczewce, skupia najbardziej palące problemy ekologiczne naszej planety. W samym sercu lasu deszczowego Ekwadoru toczy się konieczna globalna debata na temat postępu, zrównoważonego rozwoju gospodarczego i zmian klimatycznych. Stawką jest nasze przetrwanie. Film stawia dwa kluczowe pytania, które dziś stały się jeszcze bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Czy powinniśmy zostawić ropę naftową w ziemi?

I czym ryzykujemy, zważywszy na ekologiczne konsekwencje kontynuowania wydobycia ropy naftowej, jeżeli odrzucimy radykalną zmianę naszego podejścia do jej eksploatacji na całym świecie? Przed filmem zostanie wyświetlona kampania antysmogowa przygotowana przez UN Global Compact Network www.pierwszadobabezsmogu.pl

Po pokazie zapraszamy na rozmowę z reżyser filmu, Ewą Ewart, dziennikarką i niezwykle utalentowaną dokumentalistką. Prowadzenie rozmowy: Kamil Wyszkowski, dyrektor United Nations Global Compact Network. Partner wydarzenia: Gospodarz COP24 – Miasto Katowice.

ko