Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

23 sierpnia 2018

„Młodość Astrid” w Kinie Światowid

Reżyseria: Pernille Fischer Christensen
Scenariusz: Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen
Obsada: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyrholm
Zdjęcia: Erik Molberg Hansen
Muzyka: Nicklas Schmidt
Producenci: Szwecja, Dania
 
Gatunek: dramat, biografia
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 123 min
Tytuł oryginalny: Unga Astrid

18.09 godz.12.00

 

Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren, pokazująca młodość i początki kariery pisarki. W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego „Zakładnicy z metra”.

Film prezentowany był na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale. Zdobył również główną nagrodę na tegorocznym Transatlantyku.

W KINACH OD 5 PAŹDZIERNIKA 2018

W biograficznej „Młodości Astrid”, która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. 

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. 

Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.


BILETY DLA SENIORÓW 10 ZŁ, pozostali 18 zł /15 zł ( ulgowy)/13 zł ( z kartą kaśka)