Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

6 lutego 2018

Luty w Kinoteatrze Rialto. Filmowy Klub Seniora.

nkz

11 stycznia | niedziela | 15.00
Na karuzeli życia,
reż. W. Allen, USA, 2017,
101 min

Historia czterech osób, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. „Na karuzeli życia” to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

 Bilety: 10 zł (emeryci/renciści), 15 zł (uczniowie/studenci), 18 zł (pozostali)


 

pwk
18 lutego | niedziela | 15.00
Perła w koronie,
reż. K. Kutz, Polska, 1971,
111 min

Przed projekcją odbędzie się spotkanie z reżyserem – Kazimierzem Kutzem.

„Perła w koronie” to osadzona na Górnym Śląsku, połowy lat trzydziestych, opowieść o wielkiej miłości młodego górniczego małżeństwa, ukazana w tle zwycięskiej walki strajkowej górników. Na wieść o planowanej likwidacji kopalni „Zygmunt”, górnicy ogłaszają strajk. Rodziny wspierają strajkujących a śląskie orkiestry i kobiety w strojach regionalnych manifestują przed kopalnią. Niestety, petycje górników pozostają jednak zbagatelizowane przez rząd. Górnicy decydują się na głodówkę, jednak dyrekcja pozostaje niewzruszona.

Film otrzymał wiele nagród, m.in. Wielką Nagrodę i nagrodę za reżyserię na MFF w Panamie, Nagrodę dla Franciszka Pieczki w Łagowie podczas Lubuskiego Lata Filmowego, czy Złoty Globus na MFF w Mediolanie. (opis ze zbiorów Filmoteki Śląskiej)

W listopadzie ubiegłego roku uroczystą repremierę miał pierwszy ze śląskiej trylogii film Kazimierza Kutza, „Sól ziemi czarnej”. Po kolejnych trzech miesiącach prac nad rekonstrukcją kopii filmowej, możemy podzielić się z Państwem drugą częścią tryptyku – Perłą w koronie. Za cyfrowe odrestaurowanie filmu ponownie odpowiedzialne zostało Studio Filmowe KADR. Koszty pokrycia rekonstrukcji filmów, wynoszące blisko pół miliona złotych zostało uzyskane między innymi dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i dotacjom Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Bilety: 10 zł (emeryci/renciści), 15 zł (uczniowie/studenci), 18 zł (pozostali)


KINOTEATR RIALTO
ul. Św.Jana 24
40-012 Katowice
http://www.rialto.katowice.pl