Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Centrum Spotkań Seniorów / Wydarzenia

17 kwietnia 2019

Kwitnący kwiecień

17 kwietnia liczne grono katowickich Seniorek odwiedziło Siedzibę Stowarzyszenia FAMI.LOCK, by wziąć udział w warsztatach florystycznych, które odbyły się w ramach działań Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

 

Panie z zapałem zabrały się do pracy, tworząc wianki związane z tematyką zbliżającej się Wielkanocy. Efekty ich pracy mogą Państwo podziwiać w galerii zdjęć. Jedna z fotografii odbiega tematem od innych nie bez przyczyny..

Akcja społeczna, a właściwie filozofia życia „ZERO WASTE”, zrzesza ludzi z całego świata zdających sobie sprawę z tego, że przyszłość naszej Planety jest w naszych rękach. Każdy z nas, zaczynając od siebie samego, powinien świadomie podchodzić do zagadnień związanych z ilością odpadów, jakie każdego dnia pozostawiamy za sobą. Właściwa segregacja odpadów to nie wszystko, co możemy zrobić.. Warto zadbać o to, by ilość wytwarzanych przez nas śmieci ograniczyć.

Stowarzyszenie FAMI.LOCK zaproponowało bywalczyniom Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta, by włączyły się do akcji „ZERO WASTE”, poprzez przynoszenie na zajęcia własnych kubków wielokrotnego użytku.

Dzięki temu po zajęciach nie wrzucamy już do kosza sterty niepotrzebnych kubeczków z plastiku, styropianu, czy nawet pozornie eko-przyjaznego papieru.

Bardzo cieszymy się, że Katowickie Seniorki pozytywnie odebrały ten pomysł. Są nie tylko uzdolnione :)