Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Centrum Spotkań Seniorów

centruseniora_dl-2

Akcja edukacja

15 listopada w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta było tłoczno i wiele się wydarzyło.. Pojawili się przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i ratownicy medyczni. Celem spotkania było zwiększenie bezpieczeństwa Seniorów w różnych sferach życia.

 

wiecej

 


 

Jesienne gry

W środę 8 listopada w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta można było zapoznać się z nieznanymi dotychczas grami, ćwiczyć koncentrację i pamięć, rozwijać wyobraźnię oraz spędzić czas w miłym towarzystwie podczas kolejnego spotkania z cyklu „Gry Planszowe”.

wiecej

 


 

Leśne dziwy

Elfy, wróżki, leśne stwory i bajkowe zwierzęta powstały z typowo jesiennych materiałów podczas spotkania z cyklu „Sprawne ręce- sprawny umysł”, które odbyło się 18 października w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

 

wiecej

 


Jesienny spacer

W środę 11 października, w ramach spotkania z cyklu „Ciekawi Ludzie”, grupa katowickich seniorek wybrała się na wycieczkę po Giszowcu. O tym, jak ciekawą historię ma to miejsce wie doskonale nasz gość – prowadząca spotkanie pani Janina Olejniczak, przewodnik miejski i terenowy z wieloletnim doświadczeniem.

wiecej

 


Gramy!

W środę 4 października w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta po raz kolejny odbyło się spotkanie poświęcone grom planszowym. Prowadzący pan Adam Łuczyński jak zawsze zaproponował przybyłym zarówno zapoznanie się z nieznanymi dotychczas grami jak i doskonalenie umiejętności w tych już znajomych.

wiecej

 


Pora na gry

Jesienna pogoda znakomicie sprzyja wizytom w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. W środę 20 września pan Adam Łuczyński, doświadczony animator i znawca tematu, poprowadził pierwsze powakacyjne spotkanie poświęcone grom planszowym.

wiecej

 


 

Początek

11 września Stowarzyszenie FAMI.LOCK rozpoczęło kolejną edycję spotkań w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta, które odbywają się w Siedzibie Teatru Bez Sceny na ulicy 3 Maja 11a. Otwarcie nowego sezonu było okazją do obejrzenia najnowszego przedstawienia Teatru Bez Sceny, którego premiera odbyła się tuż przed wakacyjną przerwą.

wiecej

 


Pomysły kwitną

7 czerwca w Centrum Spotkań Seniorów odbyły się ostatnie przed wakacyjną przerwą warsztaty florystyczne. Jak zawsze uczestniczki stawiły się w komplecie i – jak zawsze – wyszły ze spotkania niosąc w rękach wykonane przez siebie kompozycje.

wiecej

 


 

Nowe ścieżki neuronowe

Gry planszowe to nie bezmyślne rzucanie kostką i przesuwanie pionków. Gry to świetna zabawa i spore intelektualne wyzwanie! Trzeba się uważnie skupić, wysłuchać zasad, bacznie przyglądać się posunięciom innych graczy, analizować, pytać, zapamiętywać, poznawać – nawet jeśli wszystko na początku wydaje się zbyt trudne.

wiecej

 


 

Kolażowe koleżanki

Co Państwo na to, by zamiast używania metafory życia jako drogi czy podróży stwierdzić, że „życie jest jak kolaż”, w którego tworzenie każdego dnia – świadomie lub nie – się angażujemy?

wiecej


 

Wiosennie

W Centrum Spotkań Seniorów dobrze wiemy, jak ważne jest działanie w zgodzie z naturą. Naturą ludzką – co czynimy przez stwarzanie naszym Seniorom warunków odpowiednich dla rozwoju wyobraźni, poznawania nowych rzeczy i przebywania wśród sympatycznych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

wiecej


 

FAMI.LOCK i familoki

Wystarczy wejść kilka metrów wgłąb bramy przy ulicy 3 Maja 11, by ozdobione muralem autorstwa Mony Tusz ściany zaprowadziły nas do zakątka kultury i sportu.

wiecej


 

Podróż na Wschód

Bez rysów twarzy – żeby nie przejrzały się w lustrze i nie zajęły swoimi sprawami, zamiast pomagać temu, kto je wykonał. Zrobione bez użycia igły – żeby nie ukłuć losu, który mógłby się przez to rozgniewać.

wiecej


 

Gramy!

Zasady są proste: należy wpisać się na listę chętnych i w odpowiednim dniu stawić się w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul.3 Maja 11a. Pomimo opadów śniegu w środku wiosny, mimo bolącego kolana czy sterty ubrań czekających na wyprasowanie.

wiecej


 

Nastrajamy się świątecznie..

12 kwietnia w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta odbyły się warsztaty florystyczne. Odbyły się – i udowodniły znacznie więcej  niż to, że miło jest się tu spotkać, porozmawiać i nauczyć czegoś nowego.

wiecej


 

Po japońsku, po angielsku..

O tym, jak obudzić listki herbaty przed jej zaparzeniem, albo o tym, że istnieje świetnie komponująca się z mlekiem herbata wędzona, a także wielu innych ciekawostek dowiedzieli się uczestnicy środowego spotkania z ciekawym człowiekiem w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej

 


 

Warsztaty „Sprawne ręce – sprawny umysł”

Wraz z nadejściem wiosny kwitnie twórczość w naszym Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. W środę 29 marca odbyły się pierwsze w nowej edycji programu zajęcia z cyklu „Sprawne ręce – sprawny umysł”.

wiecej


 

Centrum Spotkań Seniorów rozpoczęło sezon z grami planszowymi!

W środę, 22 marca odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z planszówkami w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

wiecej


 

Marta Fox – spotkanie z ciekawym człowiekiem!

W „Centrum spotkań Seniorów w Centrum Miasta” w ramach cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem” gościliśmy dzisiaj MARTĘ FOX! Znakomita śląska pisarka, poetka, eseistka i felietonistka dzieliła się swoimi wspomnieniami, czytała fragmenty książek i rozmawiała z uczestnikami środowych spotkań. Dziękujemy! Było pięknie, mądrze i wzruszająco!

wiecej


 

Spotkanie z Martą Fox!

Nasze środowe, „Centrum spotkań Seniorów w centrum Katowic” rozpoczyna działania od mocnego uderzenia! Środa, 15 marca godzina 11.00 w Siedzibie przy 3 Maja 11 Spotkanie z pisarką Martą FOX!

wiecej


 

Centrum spotkań Seniorów w Centrum Katowic!

Prezydent Miasta Katowice i Stowarzyszenie FAMI.LOCK – zapraszają!  Ruszamy z drugą edycją naszego „Centrum Spotkań Seniorów” przy 3 Maja 11 w Katowicach. Szczegółowe informacje i zapisy w naszym Punkcie Konsultacyjnym Aktywnych Seniorów 60+

wiecej

 


 

Ostatnia środa w Centrum Spotkań Seniorów! WULKANY!

Przypominamy, że w najbliższą środę 14 grudnia od 11.00 – 14.00, w Siedzibie przy 3 Maja 11 w Katowicach odbędzie się ostatnie spotkanie z naszego cyklu „Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta”.

wiecej

 


 

Fotorelacja z kolejnego spotkania w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.

30 listopada w Siedzibie Stowarzyszenia Fami.Lock – koordynatora „Centrum Spotkań Seniorów”, odbyło się kolejne środowe spotkanie z cyklu „Sprawne ręce – sprawny umysł”. Tym razem Seniorki zajęły się zdobieniem świątecznych pierników.

wiecej

 


Kolejny Poniedziałek Teatralny dla Seniorów za nami! [galeria zdjęć]

Po naszym Poniedziałku Teatralnym dla Seniorów w Centrum Spotkań, odbył się mini wernisaż prac nagrodzonych w familockowym konkursie fotograficznym „Senior w obiektywie i za obiektywem”.

wiecej


 

Zeszłotygodniowe spotkanie w Centrum Spotkań Seniorów [galeria]

Zeszłotygodniowe zajęcia z gier planszowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem! Najstarsza z uczestniczek, 94 letnia pani Helena w skupieniu brała udział we wszystkich rozgrywkach.

wiecej

 


Fotorelacja ze środowych „warsztatów florystycznych”

Jak w każdą środę, od pewnego czasu, w Siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK i Teatru Bez Sceny odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Centrum spotkań seniorów w Centrum Miasta”.

wiecej


 

Miejsce Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – kolejny dzień!

Kolejny dzień w FAMI.LOCK-owym Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Kolejne warsztaty „Sprawne ręce – sprawny umysł”.

wiecej

 


 

Gry planszowe w środowym Centrum Spotkań

W Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – kolejny udany dzień z grami planszowymi…Były emocje, były nowe twarze, potem pizza i rozmowy – wszystko według planu! Jest sens! Polecamy! Do połowy grudnia, jeszcze sporo przed nami!

wiecej

 


 

Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta – środa

Mimo deszczu i przejmującego zimna, nasza wycieczka organizowana w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta, wyruszyła spod muralu Mony Tusz. Było interesująco, Kościół Elżbietanek, Kościół Ewangelicki, ulica Warszawska…

wiecej

 


 

Informacja dotycząca najbliższego spotkania w ramach „Centrum Spotkań Seniorów”

Drodzy Seniorzy, informujemy, że w najbliższą środę, 5 października na spotkanie z cyklu „spotkanie z ciekawym człowiekiem” została zaproszona pani Janina Olejniczak – przewodnik miejsko – terenowy.

wiecej

 


Rusza „Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta”! Bezpłatne zajęcia, spotkania i spektakle dla Seniorów.

Miasto Katowice i Stowarzyszenie FAMI.LOCK zapraszają wszystkich katowickich Seniorów do wzięcia udziału w tworzeniu Centrum spotkań Seniorów w centrum Miasta.

wiecej