Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

22 marca 2017

Centrum Spotkań Seniorów rozpoczęło sezon z grami planszowymi!

W środę, 22 marca odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z planszówkami w ramach Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta. Zajęcia odbyły się jak zawsze w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul. 3 Maja 11a. Licznie zgromadzeni Seniorzy pod okiem prowadzącego ćwiczyli  swoją pamięć, refleks i koncentrację biorąc udział w różnorodnych grach.

Gry planszowe to nie tylko znakomita zabawa i rozrywka integrująca ludzi, lecz również doskonała forma gimnastyki umysłu. Liczne badania wykazują, że systematyczne ćwiczenie pamięci podczas grania pozytywnie wpływa na cały układ nerwowy. Podnosi jego sprawność i zapobiega wielu negatywnym zmianom wynikającym z upływu czasu.

Nasze zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na zajęcia kwietniowe (19.04.2017 godz. 11.00). Ilość miejsc ograniczona. Zapisów można dokonać drogą mailową: teatrbezsceny@gmail.com, telefonicznie: 502 268 497  lub osobiście w godzinach pracy Punktu Konsultacyjnego Aktywnych Seniorów.