Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności

24 marca 2020

Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o bezpieczeństwo lekarzy, ratowników, funkcjonariuszy

Drodzy Seniorzy,

w związku z sytuacją epidemiologiczną chcemy przyłączyć się do apelu różnych instytucji, by nie okłamywać lekarzy, ratowników, policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy podczas wzywania ich na pomoc.

W tym trudnym czasie zdrowie tych ludzi jest również w naszych rękach. Codziennie dobiegają nas informacje o kolejnych pielęgniarkach, lekarzach poddawanych kwarantannie, ponieważ u jednego z pacjentów wykryto wirusa. Zamykane są z tego powodu całe oddziały. To sytuacja niezwykle niebezpieczna dla nich – i dla nas wszystkich.

Dlatego musimy pamiętać o tym, by wzywając służby nie zatajać żadnych informacji. Nawet jeżeli wzywamy karetkę z powodu, który nie jest (według nas) związany z koronawirusem, ale wiemy, że niedawno odwiedził nas wracający z zagranicy wnuk – powiedzmy o tym wzywając pomoc. Jeśli wiemy, że rodzina sąsiadki, z którą kilka dni temu długo rozmawialiśmy w sklepie objęta jest kwarantanną a ona sama skarżyła się na dolegliwości – poinformujmy o tym przyjmującego zgłoszenie.

Pozwólmy służbom ratowniczym ocenić ryzyko i zdecydować czy konieczne jest zastosowanie szczególnej ostrożności. Troszczmy się o tych, którzy walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.