Aktywni Seniorzy 60+ Katowice

Aktualności / Wydarzenia

16 listopada 2017

Akcja edukacja

15 listopada w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta było tłoczno i wiele się wydarzyło..

Pojawili się przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i ratownicy medyczni. Celem spotkania było zwiększenie bezpieczeństwa Seniorów w różnych sferach życia.

Corocznie w naszym mieście dochodzi do kilkudziesięciu wyłudzeń, kilkuset usiłowań i wielu przestępstw, których ofiarami stają się ludzie starsi. Wielu z nich można uniknąć posiadając stosowną wiedzę. O zagrożeniach tych edukowali naszych Seniorów przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w Wydziału Prewencji. Przedstawiciele katowickiej Straży Pożarnej informowali o zagrożeniach związanych z zatruciem czadem  i unikaniem pożaru. W kolejnej części spotkania wszyscy Seniorzy wysłuchali instrukcji udzielania pierwszej pomocy udzielonych przez panią Justynę Soroka z VenaMed i mieli okazję szkolić swoje umiejętności w tej dziedzinie pod okiem pani ratownik oraz ratowników ze Straży Pożarnej. Wszystkim naszym gościom dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem!

Wszyscy przybyli na to spotkanie Seniorzy uznali je za bardzo przydatne i potrzebne. Będziemy kontynuować pracę nad zwiększaniem bezpieczeństwa starszych mieszkańców Katowic. Zachęcamy do śledzenia naszej strony – już wkrótce pojawią się tu informacje dotyczące naszego kolejnego projektu pod nazwą „Katowicki Senior Bezpieczny”.

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wczorajszego spotkania..